środa, 11 listopada 2015


Pierwsi właściciele zadowoleni już są z możliwości użytkowania smartfona LG Nexus 5X. Niektórzy z nich są jednak bardzo zaskoczeni po wykonaniu nim zdjęcia. Jednym z największych atutów wspomnianego modelu miał być właśnie aparat. LG rzeczywiście postarało się o dość zaawansowany moduł i do jakości zdjęć mało kto ma zastrzeżenia. Problem w tym, że niektóre osoby informują, iż prezentowane są one „do góry nogami”, czyli odwrócone o 180 stopni.


Czemu tak się stało? Wyszło na jaw, że wykorzystany moduł aparatu jest na tyle duży, że problemem było zmieszczenie go w obudowie dla smartfona . Aby ułatwić sobie zadanie zdecydowano się umieścić go odwrotnie, a następnie zaimplementować oprogramowanie, które automatycznie dostosuje orientację zdjęcia do pożądanego przez użytkowników położenia. O ile oprogramowanie działa jak należy, wszystko jest w porządku. Niekiedy dzieje się jednak inaczej i stąd też wybrani „szczęśliwcy” spotkali się z omówionym problemem.

Eino-Ville Talvala z obozu Google zapewnia jednak, że nie jest on poważny. Kłopotem są niektóre aplikacje firm trzecich, które nie zostały dostosowane do rozwiązania wykorzystanego w Nexus 5X. Zapowiedziano szybkie aktualizacje, po których wszystko działać ma już należycie.

Źródło: google, technewstoday

Tagi

0 komentarze