środa, 4 listopada 2015


Chińskie przedsiębiorstwo OnePlus należy jeszcze do młodych spółek , ale już dość dobrze znanych. Wszystkim kojarzy się ze smartfonami, co zresztą nikogo dziwić nie powinno, ponieważ do tej pory zajmowała się właśnie tego typu urządzeniami. Teraz zdecydowano się jednak nieco poszerzyć pole działalności i wkroczyć w sektor aplikacji mobilnych. Pierwsza propozycja nosi nazwę Reflexion i przygotowana została z myślą o miłośnikach fotografii smartfonowej. Wedle producenta przygotowana aplikacja pozwoli im na szybkie stworzenie artystycznej fotografii i tym samym przedstawienie rzeczywistości w ciekawszy sposób, a także błyskawicznie podzielenie się tym ze znajomymi.


Nie jest to bardzo skomplikowane i tak naprawdę sprowadza się do robienia mini kolażu. Składa się on z 4 pozycji - dwóch zdjęć (robionych przednim i tylnym aparatem smartfona) i ich lustrzanych odbić. Całość można nieco edytować (opcji jest naprawdę niewiele) i opublikować z poziomu aplikacji w jednym z portali społecznościowych. Nie sposób pominąć faktu, iż wszystko układa się w sposób przypominający literę X. To z kolei sprawia, że wielu osobom na myśl od razu przychodzi smartfon OnePlus X. Zaprezentowany został on 29 października, a aplikacja udostępniona została dzień później. Przypadek? Producent twierdzi, że jest to wprawdzie nawiązanie do urządzenia, ale głównym celem było zapewnienie użytkownikom ciekawej aplikacji.

 Aplikacja Reflexion dostępna jest na smartfony z systemami Google Android (4.0+) oraz Apple iOS (8.0+). Pobrać możecie ją odpowiednio z Google Play oraz App Store.

Źródło: OnePlus, tech.firstpost

0 komentarze